Міжнародна школа дитячої трансплантології

Львів, 11-12.03.2022 року

Вельмишановні колеги!

Маємо велику честь запросити Вас до участі у першій Міжнародній школі дитячої трансплантології, яка проводитиметься у Львові 11-12.03.2022 року. Організаторами конференції є Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації та Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

Розуміємо, що планувати конференцію у такий непростий час є надзвичайно складно і відповідально. Тому конференція проводитиметься із дотриманням усіх необхідних протиепідемічних заходів. Вхід у зал – виключно за наявності сертифікату про вакцинацію проти Covid-19 (пред’явлення паперового чи електронного сертифікату на вході) або негативного тесту, зробленого не більше, ніж за 48 год. перед початком конференції. Обов’язковим буде дотримання маскового режиму. Звичайно ж, за умови входження Львова у «червону зону» можливі зміни, про які ми будемо оперативно повідомляти.

Ми все ж щиро віримо, що незважаючи на непросту епідемічну ситуацію, ми зможемо зустрітись і обговорити актуальні проблеми трансплантології.

Сподіваємося, що конференція стане ще однією сходинкою нашого професійного зростання та розвитку, буде важливим стимулом у нашій щоденній практичній діяльності! Організаційний комітет докладе максимум зусиль, щоб ваше перебування у Львові було плідним і залишило багато позитивних емоцій!

До зустрічі у Львові!

З повагою,
Роман СОБКО

завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр»
Експерт МОЗ України з дитячої анестезіології

Вельмишановні колеги!

У 2019 році Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини», який фактично розблокував пересадку органів. Він узаконює пересадку органів не лише від близьких родичів, а визначає роботу усієї системи з трансплантації в цілому. Парламент дозволив за життя давати згоду на донорство, або ж це після смерті можуть зробити рідні. В Україні запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантацій. І головне те, що в Україні пацієнтам почали діагностувати смерть мозку.

Таким чином, в Україні проведено 128 трансплантацій за 2020 рік, понад 200 у 2021 – це в рази більше, ніж було упродовж десятиліть. З початку 2021 року, за даними МОЗ, 30 сімей сказали донорству «так» і дозволили пересадку органів своїх рідних. Це врятувало життя близько сотні людей. Операції із трансплантації проводили тепер не лише у Києві, Львові, а й у Черкасах, Полтаві, Ковелі. Проводились пересадки нирки, серця, печінки, проведено пересадку легень. Також великий поступ відбувся у пересадці органів у дітей. У Львові у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі вперше на Західній Україні проведено трансплантацію нирки дитині. У Першому територіальному медичному об’єднанні проведено вперше пересадку серця дитині, а також печінки від посмертного донора.

Ми усвідомлюємо той факт, що разом із накопиченням власного досвіду нам усім є вкрай необхідним живе спілкування між собою та з іноземними спеціалістами, у яких досвід трансплантації вимірюється роками і є в рази більшим. Цього року радо погодились відвідати Львів та показати власний досвід провідні дитячі трансплантологи України а також команда спеціалістів із Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka (Варшава, Польща). Це єдиний центр у Польщі, де проводять трансплантацію у дітей. Тому ми пропонуємо майданчик – Міжнародну школу дитячої трансплантології – для навчання та спілкування з провідними спеціалістами-трансплантологами України та Польщі.

Перша Міжнародна школа дитячої трансплантології проводитиметься у Львові 11-12.03.2022 року. Сподіваємося, що такий формат зустрічі неодмінно професійно збагатить усіх нас, дасть можливість обговорити усі актуальні питання дитячої органної трансплантології.

Шановні колеги, запрошуємо Вас у місто Львів – столицю Західної України, місто, де було надруковано першу в Україні книгу, засновано перший в Україні університет, вперше у світі запалила світло гасова (нафтова) лампа. Запрошуємо Вас у Львів – місто кави, шоколаду і джазу! Запрошуємо у Львів, де відбуваються яскраві якісні зміни у медицині!

До зустрічі у Львові!

З повагою,
Андрій КУЗИК
завідувач кафедри дитячої хірургії 
Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького,
віце-президент Всеукраїнської Асоціації Дитячих Хірургів,
експерт МОЗ України зі спеціальності «Дитяча хірургія»